جلسه کارگروه بهبود تمکین مؤدیان مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی با حضور معاونین حسابرسی مالیاتی، معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر اعضای کارگروه در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه آقای محمدرضا پاک گهر ضمن تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان گفت: شور و اشتیاق مردم در برپا داشتن مراسم عزاداری اهل بیت(ع) خصوصاً امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر هر سال، نشان از گرایش پاک مردم به سمت حق و حقیقت است و امیداوریم بتوانیم با الگوپذیری از این مکتب ناب و انسان ساز، آینده ای درخشان برای جامعه خصوصاً نسلهای آتی پایه گذاری نماییم.

ایشان ادامه داد: متأسفانه باوجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، برخی با جریان سازی های اقتصادی پیچیده و مبهم، چرخه اقتصادی سالم کشور را به سمت فعالیتهای دلالی یک سویه و نامناسب به پیش می برند و روز به روز بر مشکلات اقتصادی مردم می افزایند. سازمان امور مالیاتی کشور با توسعه زیرساختهای الکترونیک در قالب طرح جامع مالیاتی، سعی نموده است تا پیگیری و شفاف سازی فرارهای مالیاتی، وضعیت این فعالیتهای اقتصادی را مشخص و حقوق عمومی مردم و دولت را مطالبه و وصول نماید. در حال حاضر بخشی از شرکتهای صوری شناسایی و ما با استفاده از کلیه ابزارها و پتانسیلها و همراهی مسئولین سایر دستگاههای اجرایی به دنبال گردانندگان اصلی این شرکتها و تأمین کنندگان منابع مالی آنها هستیم. لذا از مردم عزیز و شریف نیز می خواهیم که در این فعالیتهای اقتصادی ناپسند مانند دراختیارگذاشتن کارتهای بازرگانی، اجاره دادن حسابهای بانکی و ... که به نحوی مسائل و مشکلات اقتصادی عموم مردم را بیشتر می کند، مشارکت نکنند، زیرا در صورت مشاهده و کشف این موارد تخلف، به صورت جدی برخورد قانونی انجام خواهد پذیرفت.