جلسه بررسی وضعیت پرونده های ادارات امور مالیاتی سیستم سنتی و پیاده سازی ساختار جدید ادارات امور مالیاتی ایتکس مرکز استان، در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه آقای محمدرضا پاک گهر معاون حسابرسی مالیاتی استان ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران و اصحاب باوفای ایشان و همچنین گرامیداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: الگوی رفتاری و سیره اهل بیت (ع) بهترین چراغ راه و وسیله رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است و امام حسین(ع) با قیام خود بر علیه یزید زمان به ما نشان داده است که امر به معروف و نهی از منکر یعنی اقدام عملی و آگاهانه بر علیه مفاسد و کجروی های زمانه. ما نیز در ادارات امور مالیاتی در معرض آسیبها و مسائل مختلف قرار داریم و مدیران و رؤسای هر بخش به عنوان آمران و عاملان امر به معروف و نهی از منکر بایستی با نظارت کافی و مناسب و برنامه ریزی صحیح، اهداف و برنامه های تعیین شده را محقق نمایند و روز به روز خدمات شایسته تر و مناسب تری به فعالان محترم اقتصادی ارائه نمایند.

ایشان ادامه داد: متأسفانه در کشور ما فرار مالیاتی و سودجویی های اقتصادی برخی دلالان و مخربان نظام اقتصادی به یک منکر بزرگ تبدیل شده است که با تحت فشار قراردادن وضعیت اقتصادی جامعه و مردم، آب در آسیاب دشمن می ریزند. اما باید بدانند که مالیات یک حق بزرگ و بیت المال عمومی است که سازمان امور مالیاتی کشور و کارکنان آن از تمامی ابزارها و امکانات و پتانسیلهای موجود جهت شناسایی افراد مخل در نظام اقتصادی و وصول مالیات حقه استفاده خواهند کرد تا خدای نکرده حق سایر افراد جامعه که نیاز به خدمات رفاهی، اجتماعی، عمرانی و ... دارند تضییع نگردد.

آقای پاک گهر در پایان گفت: در حال حاضر ادارات ایتکس با تمام توان در ادارات امور مالیاتی استان مشغول به فعالیت هستند و با گشتهای پستی تعیین شده و تعریف شده در ساختار طرح جامع مالیاتی، فعالیتهای اقتصادی به صورت مستمر رصد می شوند. لذا امیدواریم با تکمیل بانکهای اطلاعاتی و اتصال شبکه های دیتای مورد نیاز سازمان امور مالیاتی، این نظارتها دقیق تر و سریعتر صورت پذیرد و خدای نکرده شاهد فرار مالیاتی و یا هرگونه سوء استفاده اقتصادی نباشیم.